Tradycyjna kuchnia polska

Tradycyjna kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i warte paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych dań.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i optymalne polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.